خوش آمدگویی
داشتن موهای زیبا سالم و شاداب

سلامت مو و زیبایی

بچه خوشگل

درست همانطور که از پوست خود در برابر آفتاب، باد و دمای هوا محافظت می‌کنید، باید از موهای خود نیز محافظت کنید. اگر این کار را نکنید، با گذشت زمان موهایتان خشک و شکننده می‌شوند.
در تابستان هنگامی که گرمای خورشید شدید است، از کلاه یا روسری استفاده کنید تا از خشک شدن مو و پوست سر و همچنین آسیب بیش از حد جلوگیری شود. در طول زمستان نیز با موهای خیس بیرون نروید. اگر موهای شما یخ بزند، شکننده و آسیب پذیر می‌شوند.
همچنین باید از موهای خود در برابر مواد شیمیایی محافظت کنید. این عوامل می‌توانند منجر به افزایش حساسیت و عفونت‌های پوست سر شوند بنابراین در هنگام شنا از کلاه شنا استفاده کنید و موهای خود را بیش از حد در معرض کلر قرار ندهید.

توصیه می‌کنیم هفته‌ای دو یا سه بار موهایتان را با آب سرد بشویید، شست و شوی مو با آب سرد یک روش عالی برای اطمینان از داشتن موهایی سالم و درخشان است. این کار باعث می‌شود که کوتیکول موهای شما که در حین شستشوی مو باز شده‌اند، بسته شوند. شست و شوی مرتب مو باعث می‌شود پوست سر بیش از حد چرب نشود و همچنین مانع از تشکیل روغن‌های طبیعی در پوست سرتان شده و از ایجاد خارش پوست سر جلوگیری می‌کند، که برای حفظ تعادل و سالم ماندن پوست سر و مو ضروری است.

موهای مرطوب بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند و به راحتی می‌شکنند. هنگام خیس شدن، ریشه مو بیشتر مستعد آسیب دیدن است به همین دلیل هنگام شامپو زدن موها را چنگ نزنید و شامپو را به آرامی روی سر ماساژ دهید. همچنین از شانه زدن بلافاصله پس از دوش خودداری کنید، به جای آن می‌توانید موها را قبل از حمام شانه کنید و یا بعد از خشک شدن شانه کنید.

به طور مداوم موهایتان را در معرض گرما قرار ندهید زیرا این کار به موهایتان آسیب زیادی وارد می‌کند.
قرار دادن مداوم موها در معرض گرما باعث شکننده و ضعیف شدن و حتی استفاده بیش از حد، می‌تواند موهایتان را بسوزاند بنابراین از گرما دادن هر روزه خودداری کنید.
این کار به نوبه خود باعث می‌شود موهایتان رشد زیادی نداشته باشند. به جای استفاده از این گونه لوازم، اجازه دهید موهایتان در معرض هوای تازه و به روال طبیعی خشک شوند. مطمئناً این امر از آسیب دایمی جلوگیری می کند.

رژیم غذایی نقش مهمی در سلامت موهای شما و رشد آن دارد. از آنجا که مو از پروتئین تشکیل شده است، لازم است غذای سرشار از پروتئین را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.
اگر اهل گیاهخواری نیستید، می‌توانید غذاهایی مانند ماهی، تخم مرغ و گوشت بدون چربی بخورید، زیرا آنها بهترین منبع پروتئین رژیم غذایی هستند.
اما اگر گیاهخوار هستید، می‌توانید عدس، لبنیات، سویا و سبزیجات برگ سبز را به شکل سالاد تهیه کنید تا سهمیه روزانه پروتئین مورد نیاز خود را دریافت کنید. این مواد غذایی باعث رشد موهای سالم می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

پیمایش به بالا